Pressiteated

Uus hotell Lydia loob Tartusse 40 uut töökohta

21. aprill 2016

Vanalinna atmosfääri ja modernset arhitektuuri ühendav hotell Lydia avab uksed Tartu Raekoja platsi taga Toomemäe nõlval 2016. aasta suvel. Uue hotelli ehitustöödega alustati 2015. aasta kevadel, hoone arhitektideks on Allianss Arhitektid OÜ koosseisus Tarmo Teedumäe, Paco Ulman, Tõnis Savi ja Indrek Tiigi, sisekujunduse autor on Sisearhitektuuribüroo ArtAku OÜ eesotsas Kaire Kemp-Tišleriga ning ehitust teostab Ehitustrust AS.

Hetkel käivad hotellis siseviimistlustööd ning suurem osa välitöödest on teostatud. Tööde käigus on renoveeritud hoone ajalooline osa ning ehitatud uus tiib. „Ehitustööd on kulgenud plaanipäraselt. Kõige suurem väljakutse on olnud algse hoone fassaadi säilitamine, mis koostöös Muinsuskaitseametiga sai suurepäraselt teostatud. Antud hotell on Tartu tõeline pärl,“ sõnas Ehitustrust AS juhatuse esimees Kaido Somelar.

Hotellis on kokku 70 tuba, erinevaid sauna- ja lõõgastusvõimalusi pakkuv spaa-lounge, fitness klubi, restoran Hõlm ja tipptasemel heli-, valgus- ja videolahendustega sündmuskeskus.

Hotelli juhataja Gea Puidaku sõnul on uue hotelli idee olnud mõtetes juba ligi 10 aastat. „Lõplik otsus ehitada Toomemäe nõlvale kõrgema taseme nõuetele vastav hotell sündis 2 aastat tagasi,“ lisas Puidak, kellele on käesolev hotell viies, mille arenduses ta osaline on olnud. Valmiv hotell paneb eriliselt rõhku sisekujundusele, detailidele ja siseviimistluse kvaliteedile. Paralleelselt ehitusega töötatakse välja vastavad teenindusstandardid, komplekteeritakse ning koolitatakse meeskonda.

Uus hotell ja restoran loovad Tartusse kokku 40 uut töökohta. „Otsime hotelli meeskonda inimesi, kelle kirg on teenindamine ning kes soovivad hotelli külalistele pakkuda parimat kogemust. Soovime olla Tartu esindushotell ja töötame selle nimel,“ lisas Puidak. Lisaks hotelli personalile otsitakse restorani meeskonda kokkasid, kelnereid, restoraniteenindajaid ja nõudepesijaid. Tööpakkumiste täpsem info www.lydia.ee/job.

Hotell Lydia on 4 superior tärni nõuetele vastav hotell, mis asub Tartu vanalinnas aadressil Ülikooli 14. Renoveeritud hoones on elanud aastatel 1865-1868 Johann Voldemar Jannsen ja Lydia Koidula ning sel ajal läks sealt teele ka „Eesti Postimees“. Hotell Lydia ehituse maksumus on 8 miljonit eurot.

3D pildid (lae alla .zip)


LISAINFO:

Gea Puidak
Hotell Lydia juhataja
Mob.: (+372) 56468309
Tel.: (+372) 733 0377
E-mail: gea.puidak@lydia.ee

Ain Tammvere
Toomemäe Kinnisvara OÜ juhatuse liige
Mob.: (+372) 503 0918
E-mail: ain@estiko.ee

Kaido Somelar
Ehitustrust AS juhatuse esimees
Mob.: (+372) 517 8081
E-mail: kaido.somelar@ehitustrust.ee