Lydia hotell sai tunnustatud Green Key märgisega

Lydiast sai Tartu esimene hotell, kellele on omistatud Green Key märgis! Meil on ülimalt hea meel, et meie igapäevased sammud jätkusuutlikkuse osas on ära märgitud just Green Key poolt, mis on rahvusvaheliselt tuntud turismiettevõtete ökomärgis, tunnustamaks keskkonnahoidlikku ja kestlikku tegutsemist.
Green Key kohta saate lähemalt lugeda SIIN.

Meie külastajatele annab Green Key märgis teadmise, et ettevõte on pühendunud keskkonnamõju vähendamisele. Alates prügisorteerimisest ja toidujäätmete kogumisest talupidamistele ning lõpetades elektri ja vee säästlikuma tarbimisega - eesmärgiks on endast maha jätta võimalikult väike jalajälg.  Lydia hotelli tegevused on dokumenteeritud läbi erapooletu auditeerimise Green Key rahvusvahelise eestvedaja ehk Foundation for Environmental Education poolt.
___________________________________________________________________________________________

Tartu rattaringlus & roheline linn

 Lydia hotelli juurde saab mugavalt tulla ka kaherattalisega - see on üks rohelisemaid transpordiviise ja hea võimalus vähendada meie poolt tekitatud keskkonnamõjusid.
Tänu Tartu linna rattaringluse projektile saab igaüks mugavalt laenutada kas elektrilise või tavalise ratta ning minna heade mõtete linna avastama. 
Lisainfot Tartu rattaringluse ja Lydia hotelli läheduses asuvate rattaparklate kohta leiad SIIT.
Tartu linn pakub imelisi võimalusi nautida rohelust ja parkides jalutamist otse südalinnas. Lydia paikneb Pirogovi pargi kõrval, kus jalutades jõuab maalililesele Toomemäele. Hotellist üle tee astud Barclay platsi, mis viib otse ajaloo hõngulisse maailma, Barclay de Tolly monumendini.
Tartu omab 2023 aastast roheliste sihtkohtade plaatina tunnustust.

 

______________________________________________________________________________________________________

Väiksed teod loevad

Usume, et ka väikestel sammudel on suur mõju. Eriti kui peame silmas meid ümbritsevat elukeskkonda ja selle hoidmist. Oma tavapärased pesemistooted hotellitoas oleme välja vahetanud Ritualsi toodetega. Bränd, mis on meie külaliste poolt väga armastatud. Uued tooted on suuremas pudelis ning seega tekib meil iga päevaga kordades  vähem pakendiprügi

Lisaks vahetasime hotellitubades välja papist klaasialused, mis on nüüdsest silikoonist – seega pestavad ja igapäevaselt taaskasutatavad.  

______________________________________________________________________________________________________


Paberimajanduse vähendamine

Et oma teekonda rohelisema elukeskkonna poole jätkata, asendasime 2022. aastal siiani paberkandjal olnud hotelli info QR-koodi põhise infoedastussüsteemiga

Nii saab lihtsasti infot hommikusöögi, spaa-lounge’i, fitnessruumi, padjavaliku ja palju muu vajaliku kohta – ikka selleks, et ka meie külaliste jaoks muutuks siinviibimine veelgi mugavamaks.

     ____________________________________________________________________________________________

Sammud jätkusuutlikkuse poole

Oleme aina teadlikumalt teel jätkusuutlikkuse poole ja muidugi kaasame oma rohelisse teekonda ka meie armsad külalised. Üheks sammuks meie jätkusuutlikkuse teekonnal on vähendada tekkivat prügi – sh tahame vähendada toiduraiskamist

Meie hotelli hommikusöögi rikkalik valik on alati kiidusõnu saanud ja seetõttu tahame hoolikalt hoida oma head toitu, et ülejäägid ei peaks hiljem prügikastis lõpetama. Koostöös Rohetiigriga teostasime kampaania: "Usalda oma KÕHU TUNNET - tal on alati õigus!", millega soovitame võtta endale hommikusöögilauas paraja portsu maitsvat toitu, et seda rahulikult nautida ja hiljem vajadusel juurde tõsta - nii oleme juba andnud väikse panuse maailma parandamiseks. 
2023. aastast läks Lydia hotell ja restoran Hõlm üle täielikult vabalt peetavate kanade munade tarbimisele.

Lisaks toiduraiskamisele tahame vähendada ka tekkivat paberimajandust. Selleks oleme loonud külalistele võimaluse lugeda ajalehte Postimees Lydia WiFi võrgus tasuta.  Samuti oleme hotelli üldkasutavatesse ruumidesse loonud prügi sorteerimise võimalused, et juurutada rohelist elustiili ka meie külaliste seas. 
Fotod: Dambis Eesti OÜ

____________________________________________________________________________________________________

Lydia mesipuuaed

20. mail 2021 sai Lydia hotelli katusele loodud meie uusimad sviidid - kaks mesilastaru, milles elab ligi 100 000 mesilast. Mesilastarude paigaldamine on osa Estiko Grupi ja Lydia hotelli roheliste tegude aastast, läbi mille tahame panustada aina rohkem rohelisse elukeskkonda ja aidata kaasa Tartu elurikkuse hoidmisele.


Lydia mesilased on pärit Viljandimaalt Lõhavere külast staažika mesiniku Laine Jürgensoni käe alt. Kraini tõugu mesilased on üldiselt väga rahulikud ning lendavad vaid oma taru ja korjemaa vahet.  Mesitarud on valmistatud Saku lähedal staažika tarumeistri käe all ja tegemist on klassikalise eesti lamavtaruga, kuhu mahub sisse 22 kärjeraami.


Meie tarud on soojustatud ning mesilased jäävad hotelli katusele ka talvituma. Mett plaanime võtta kaks korda suve jooksul: juulis ja augusti lõpus. Kui pered kosuvad, siis loodame mõlemast tarust saada keskmiselt 15-25 kg mett.
____________________________________________________________________________________________________


Estiko Grupi ja Lydia Hotelli 

ROHELISTE TEGUDE AASTA

Usume, et paljudele teist on meid ümbritseva keskkonna hoidmine ja jätkusuutlikkus südamelähedane teema - nii ka meile. Lydia hotell on üks osa Estiko Grupist ning 2021. aasta oli Estiko Grupi ettevõtete jaoks ROHELISTE TEGUDE AASTA. See tähendab, et me ainult ei mõtle roheliselt, vaid viime oma mõtted ka ellu!

Üheskoos 300 Estiko töötajaga planeerisime ühisüritusi ja individuaalseid väljakutseid - vabaneme regulaarselt digiprügist, kasutame rohkem rohelist energiat, kutsume ellu uusi koostööprojekte, loome paremaid võimalusi prügi sorteerimiseks jpm. 

13. mail 2021 võtsime osa metsaistutustalgutest ja üheskoos sai mulda
ligi 2000 kuuseistikut.