HEADE MÕTETE LINN TARTU KUTSUB KÜLLA!

Tartu on Lõuna-Eestis asuv ainulaadne ülikooli- ja kultuurilinn, suuruselt teine linn Eestis. Tartus toimub aastaringselt mitmeid kultuurisündmusi, mille pärast tasub teekond siia ette võtta. Tartu vanalinnast leiab aga imelisi arhitektuuri stiilinäiteid keskajast tänapäevase moodsa arhitektuurini. Tartu on nooruslik ja turvaline linn ning sobib oma kompaktsuses suurepäraselt lastega reisivatele peredele.

KULTUUR

Tartu kui kultuurilinna arengut on kahtlemata mõjutanud Tartu Ülikool (asutatud 1632). Tudengilinnale omaselt sünnivad Tartus head mõtted, mida on
tajuda boheemlaslikus õhustikus, omanäolises tänavakunstis kui ka eripärastes puitarhitektuuriga linnaosades. 


KUNST

Tänavakunsti huvilistel tasub ette võtta jalutuskäik Tartu Pseudo Tours’iga. Traditsioonilisemaid kunstielamusi pakuvad aga Tartu Kunstimuuseum  ning mitmed linna kunstigaleriid. 

TEATER

Tartu kultuurielu üks alustalasid on vaieldamatult Teater Vanemuine, kus on kõrvuti esindatud kolm žanri: draama, tants ja muusika. Siin etenduvad näiteks „Ooperifantoom“, „Carmen“, „Meister ja Margarita“ ning „Mamma Mia!“ 


MUUSEUMID

Tartu on tuntud oma arvukate muuseumide poolest. Siin leidub uudistamist igas vanuses ja erinevate huvidega külastajaile. Näiteks tasub külastada ajaloolises Toomkirikus tegutsevat Tartu Ülikooli muuseumi  või Tähetorni, Linnamuuseumi, 2022. aastal uuendatud A. Le Coq õllemuuseumi. Muuseumidest suurejoonelisim on aga Eesti Rahva Muuseum, mis annab ülevaate Eesti ja teiste soome-ugri rahvaste igapäevaelust, kultuurist ning elu-olust. Muuseumis on kasutusel külastaja huvidele ja keelsusele kohanduvad elektroonilised piletitid. Tartu lähiümbruses saate aga tutvust teha lennukitega Eesti Lennundusmuuseumis  ja maarahva eluga Eesti Põllumajandusmuuseumis ning näha Jääaja Keskuses  elusuuruses mammutit.

KAUBANDUSKESKUSED

Tartu linn pakub ostlemiseks mitmeid võimalusi. Ostukeskustest ja butiikidest võib leida nii kohalikku käsitööd ja ökotooteid kui ka maailmakuulsate ja kohalike rõivatootjate loomingut. Mitmed ostukeskused pakuvad lisaks ostlemisele ka toitlustus-, ilu- ja meelelahutusteenuseid. Suurimad ostukeskused Tartus on TaskuLõunakeskus, Kvartal ja Tartu Kaubamaja.

PS! Tasku keskus pakub Lydia hotelli külalistele toakaardi ettenäitamisel erinevaid soodustusi. Vaata lähemalt: tasku.ee/lydia

AKTIIVNE PUHKUS

Seiklejatel on Tartus nii mõndagi teha. Nii väikestele kui suurtele pakub kuhjaga avastamisrõõmu AHHAA teaduskeskus, Tagurpidi Maja, Tartu Seikluspark ja erinevad põgenemistoad. 10 minuti autosõidu kaugusel Tartust asub Lange Motokeskus, kust leiab Lõuna-Eesti pikima kardiraja ning kaasaegse krossiraja. Suvehooajal pakub Jõelaev Pegasus võimalust seilata Emajõel ja vaadata linna hoopis uute nurkade alt.


Fotod: ERM; Ahhaa keskus; Jõelaev Pegasus; Lange Motokeskus